BAŞAKŞEHİR BOŞANMA AVUKATI

Başakşehir avukatı olarak boşanma davalarında tecrübenin çok önemli olduğu ve tarafların dışında da çocuklarında menfaatlerini korumanın en önemli olduğunu belirtmekteyiz. Boşanma Davaları; anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. En hızlı boşanma davası anlaşmalı boşanma davalarıdır.

Çekişmeli boşanma davaları eşlerin boşanma konusunda anlaşamamaları üzerine açılan dava türüdür. Aynı zamanda da eşler en hızlı şekilde boşanmak istemektedirler bu süreçte boşanma avukatına çok büyük rol düşmektedir. Boşanma avukatı, boşanma sürecinin iyi bir boşanma avukat ile tamamlanması hukuki açıdan avantajlı sonuçlar elde edilmesinin yanı sıra boşanmanın yıkıcı psikolojik etkisinin hafifletilmesi açısından da oldukça önemlidir.

Boşanma avukatı kadromuz anlaşmalı boşanma davalarında müvekkillerimizin çıkarları doğrultusunda anlaşma sağlayarak protokol hazırlamaktayız ve bu anlaşmalı boşanma protokolünü yetkili ve görevli olan Aile Mahkemesine başvuru yaparak bu süreci takip ediyoruz.

Ayrıca anlaşmalı boşanma davalarından en erken bir güne duruşma günü alarak en hızlı ve en iyi şekilde boşanma sürecini tamamlamaktayız.

En İyi Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma avukatlarından özellikle olması gereken husus mahkeme sürecinden karşı davalı kişilerin kusurlarını tespit ederek davayı kazanmaktır. Bu aşamalarda delil olabilecek konuları, maddelerini bularak mahkemeye sunmak en önemli konudur.

En iyi boşanma avukatı, en ucuz ücret alan avukat değildir, müvekkillerini hassasiyetle dinleyerek boşanma sürecine katkı sağlayacak durumları tespit edebilen, müvekkillerini bulunduğu psikolojik durumdan uzaklaştırarak mantık çerçevesinde en üst düzeyde haklarını koruyarak bu süreci yönetmektir ayrıca tek bir avukatla değil hukuk kadrosu olan bir büroyla çalışmak avantaj sağlamaktadır beyin fırtınası, fikir paylaşımı ve tecrübeler oldukça önemlidir.

Çekişmeli boşanma davalarında taraflar arasında anlaşamamazlık olan durumlar genellikle çocuğun velayeti, maddi-manevi tazminat, nafaka ve düğünde takılan ziynet eşyaların paylaşımıdır.

Çocuğu olan müvekkillerimize evlenmenin nasıl doğal bir olay olduğunu bahsettiğimiz gibi boşanmalarında normal hayatın akışında gerçekleşen bir olay olduğunun farkına varmasını sağlıyoruz ve bu süreçte çocukların psikolojisinde çok önemli olduğu ve çocukların menfaatlerini de göz önüne alarak işlemleri devam edilmesini sağlıyoruz.

Boşanma davaları çok önemli detaylar içerdiği için gözden kaçan bir durum geri getirilmesi mümkün olmayan hukuki sonuçlar doğurabilir. Boşanma davası açmak istiyorsanız öncelikle tecrübeli bir avukattan hukuki danışmanlık almanızı öneririz.

Çekişmeli boşanma davalarında bizden hukuki danışmanlık almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Başakşehir boşanma avukatı
Başakşehir boşanma avukatı


Arena Hukuk Bürosu

Telefon:  0212 706 90 30

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Boşanma davalarına Aile Mahkemesi bakmaktadır ve davalar yazılı yargılama usulüne göre davalar açılmaktadır. Bundan dolayı yazılan dilekçeler büyük önem arz etmektedir. Müvekkillerin kendilerinin hazırlamış oldukları dilekçeler yetersiz olacağı gibi geri dönülmez hatalara da sebep olabilir. Yukarıda belirttiğimiz gibi en iyi boşanma avukatıyla bu süreci yönetmenizi istemekteyiz.