Küçükçekmece Anlaşmalı Boşanma Avukatı

anlaşmalı boşanma dilekçesi
Küçükçekmece Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Küçükçekmece Anlaşmalı Boşanma Avukatı olarak anlaşmalı boşanmalar eşlerin evliliğin sonlanmasına ilişkin:

-Velayet

-Mal paylaşımı

-Tazminat

-Nafaka

gibi hususlarda tamamen anlaşmaya varılması halinde hızlı sonuçlanan boşanma yöntemidir.

Anlaşmalı boşanmada neden avukat tutmalıyım?

Anlaşmalı boşanma yenilik doğuran bir hukuki süreç olup, feragat ettiğiniz hakları ve karşı tarafa tanıyacağınız yeni bir hukuki durumu içerisinde barındırır. Avukat yardımı alınması halinde anlaşmalı boşanma sonrası hak kayıplarına uğramayacağınız gibi feragat etmeniz gereken haklar konusunda da bilgi sahibi olursunuz. Anlaşmalı boşanmalarda avukat tutmak sonradan çıkabilecek sürprizlerden korunmanızı sağlar.

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma birkaç günden 4-5 aya kadar değişebilen süreler almaktadır. Aşama aşama süreleri değerlendirmek gerekirse:

Dava açılması ve tevzi

Dava dilekçesi ve boşanma protokolünün hazırlanmasının ardından anlaşmalı boşanma için başvurduğunuz adliyenin tevzi bürosundan dosyanız sırada bulunan Aile mahkemesine tevzi edilecektir. (Örneğin Küçükçekmece 7.Aile Mahkemesi gibi) Tevzi genellikle dava açılışı ile aynı gün gerçekleştirilir.

Duruşma günü

Davanızın düştüğü aile mahkemesi boşanma dosyanızı inceler ve mahkeme iş yüküne göre size bir duruşma günü verir. Bu süre birkaç gün sonrası olabileceği gibi birkaç ay sonrası da olabilir. Duruşma günü her iki eş de mahkeme salonunda olmalı ve anlaşma protokolü şartlarıyla boşanmayı kabul ettiğini beyan etmelidir.

Gerekçeli kararın yazılması

Duruşma günü anlaşmalı boşanmaya karar verilmesi sonrasında mahkeme hakimi tarafından gerekçeli karar yazılır. Gerekçeli kararın yazılması aynı gün olabileceği gibi birkaç hafta da sürebilir.

Gerekçeli kararın kesinleşmesi

Gerekçeli karar yazıldıktan sonra taraf avukatlarına elektronik tebligatla, taraf avukatı yoksa tarafların kendilerine posta yoluyla tebliğ edilir. Fiziki posta 3 ila 15 gün arası sürmektedir. Tebligatın ilgilisine ulaşmasının ardından 7 gün sonra karar kesinleşir. Kararın kesinleştirilmesi mahkeme kalemince günü gününe takip edilemeyeceği için eğer 7 gün sonra karar kesinleştirilmemişse mahkemeye dilekçe ile talepte bulunulabilir. Ayrıca gerekçeli kararın çıkmasının ardından taraflar karara itiraz etmeyeceklerini mahkemeye yazacakları dilekçe ile bildirirlerse karar kesinleşecektir. İlla postada geçen süre ve itiraz için geçmesi gereken 7 günlük sürenin geçmesinin beklenmesine gerek yoktur.

Boşandığım nasıl nüfusa işlenir?

Boşanma kararı kesinleşmesinin ardından mahkemece nüfusa bildirilir. Sizin başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Anlaşmalı boşanma avukatı olarak neden sizinle çalışmalıyım?

Yukarıda özetlendiği üzere anlaşmalı da olsa boşanma davaları uzayabilmektedir. Ancak takip ettiğimiz anlaşmalı boşanma davalarında bir hafta içinde yukarıdaki bütün süreçleri tamamlayabilmekte ve hatta bir hafta kadar sonra medeni durumunuz değişmiş yeni kimliğiniz çıkmış olarak süreci tamamlayabilmekteyiz. Ayrıca sonradan çıkabilecek avantajlı ve dezavantajlı durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız ve yıllar sonra dahi çıkabilecek sürprizlerden korunmanızı sağlamaktayız.

Anlaşmalı boşanmada anlaşamadığım noktalar olursa ne olur?

Anlaşmalı boşanmada boşanmanın hukuki sonuçlarına dair tüm hususlarda anlaşılması gerekir, aksi takdirde anlaşmalı olarak açılan dava çekişmeli olarak devam edecektir.

Anlaşmalı boşanma avukat ücreti ne kadar?

Anlaşmalı da olsa boşanmalar birbirinden farklı durumları özelinde barındırması nedeniyle durumunuza göre anlaşmalı boşanma avukatlık ücreti belirlenecektir. Fiyat konusunda bilgi alınız.

Anlaşmalı boşanma dilekçelerimi avukat yazsa olur mu?

Anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ve anlaşma protokolünü avukata yazdırabilirsiniz. Davanın tamamen avukat tarafından takip edilmesinden daha ekonomik olacaktır.

Anlaşmalı boşanma dilekçe ücreti ne kadardır?

Durumunuza bağlı olarak dava dilekçesi ve protokol ücreti yazımı farklı ücretlendirilecektir. Fiyat için bilgi alınız.

Aşağıdaki yazılarımızı okumanızı öneriririz.

İstanbul Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Selda TOPRAK boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz.

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.