Boşanma avukatı tavsiye

küçükçekmece boşanma avukatı

Boşanma avukatı tavsiye

Boşanma sürecinde avukat arayanlar tavsiye edilen boşanma avukatlarını araştırmaktadırlar. Boşanma davalarında tavsiye edilen avukat olarak, iyi bir boşanma avukatında bulunması gereken özellikleri sizler için gözden geçirdik.

En iyi boşanma avukatı

Boşanma avukatı arayanlar en iyi boşanma avukatını aramaktadırlar, ancak davanızı yürüten avukatın yaptığı ünden çok sizin davanıza zaman ayırması, durumunuzu iyi analiz etmesi, boşanma sebeplerinizi değerlendirmesi ve size doğru haritayı çizmesi gerekir. Bu nedenle isim yapmış bir boşanma avukatını tercih ederken sizin için ayıracağı süreyi mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanmayı değerlendirmelidir.

İyi bir boşanma avukatı durumunuzu analiz etmeli ve anlaşmalı boşanmanın şartlarını sonuna kadar zorlamalıdır. Genellikle avukatlar çekişmeli boşanmadan daha yüksek ücretler almaktadırlar.

Düşük ücret istememelidir

Sizden düşük ücret isteyen avukat muhtemelen boşanma sürecinizi tam anlamıyla ihtiyaçlarınıza odaklanarak yürütemeyecektir. Avukatlık zaman yönetme işidir ve avukatların zamanları çok kısıtlıdır. Düşük ücretlere iş yapan avukatlar geçimini sağlamak büro giderlerini karşılamak için daha çok işi daha uygun fiyata alabilir ve size ayıracağı süreden kısmak zorunda kalabilirler.

Size sorular sormalıdır.

İyi bir boşanma avukatı mutlaka size bolca soru sormalıdır. En özel mahreminizden, maddi konulara kadar birçok soruyla karşılaşıyorsanız iyi bir boşanma avukatı ile görüşüyorsunuz demektir. Böylelikle size sorulan sorularla sizin aklınıza dahi gelmeyen boşanma sebepleri ortaya çıkacaktır.

İleri görüşlü olmalıdır.

Boşanma avukatına sadece boşanacağınız eşinizin kusurlarını değil, kendi kusurlarınızı da açmalısınız. Böylelikle dava sürecinde nelerle karşılaşılacağını size aktaracaktır.

Telefonlarınızı açmalıdır.

İyi bir boşanma avukatı ulaşılabilir olmalıdır. Genel olarak boşanmalarda kişiler hukuki durumla alakası olmayan birçok konuyu da uzun uzun anlatabilmektedirler. Yıpranan psikolojileri nedeniyle avukata alakasız sorular sorabilmektedirler. İyi bir boşanma avukatı müvekkilinin içinde bulunduğu duruma hakim olmalıdır.

Boşanma avukatıyla dolaylı olarak ilgili durumlar

Boşanma sürecinde psikolojik destek

boşanma avukatı tavsiye
boşanma avukatı tavsiye

Boşanma özellikle duygusal anlamda yıkıcı bir süreçtir. İyi bir boşanma avukatı size güven vererek psikolojinizi de yönetmenize katkı sağlar. Diğer yandan boşanma esnasında uzman birinden psikolojik destek almanızı öneririz.

Menfaatlerin ortaya çıkarılması

Boşanma sürecinde en iyi boşanma avukatı sadece sizin menfaatlerinize değil varsa çocuklarınızın menfaatlerine de odaklanmalıdır. Duygusal tahribat esnasında menfaatlerin ortaya çıkarılması çok önemlidir.

Güvenlik

FİZİKSEL ŞİDDETE KARŞI GÜVENLİK

Boşanma esnasındaki duygusal tahribat eşlerin fevri davranışlarına neden olabilir. İyi boşanma avukatı sizi fevri davranışlara neden olacak eylemlerden uzak tutmaya çalışacaktır. Gerektiğinde uzaklaştırma kararı alınması için sizi yönlendirecektir.

Bilgi paylaşımına karşı güvenlik

Tavsiye edilen boşanma avukatı kendisiyle paylaştığınız bilgileri kimseye anlatmaz, müvekkil avukat gizliliğine ve meslek etiğine bağlıdır.

İlişkinin kopmaması

Boşanma davasında özellikle ortak çocuklar varsa boşanan eşler arasında ilişkinin kopmaması çok önemlidir. Geri dönüşü olmayacak şekilde ilişkilerin yıpranmaması çok önemlidir. Bazı sözler bazı eylemler ömür boyu unutulmaz. En iyi boşanma avukatı sizin bu durumun farkına varmanızı sağlatmalıdır.

One Comment

  1. Sıla Şahin dedi ki:

    Eşimden ayrılacağım anlaşmalı boşanma dilekçesinde neler olmalı yardımcı olabilir misiniz lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir