Eşinin sevgilisinden tazminat kazandı

Eşinin sevgilisinden tazminat kazandı

Aldatılan eşler eşinin sevgilisinden tazminat kazanma konusunu merak etmektedirler. Önceleri bu konuda yargı birliği bulunmamakta, birçok hakim farklı kararlar vermekteydi.

Güncel kararlar ışığında aldatan eşin sevgilisinden tazminat alınamamaktadır.

Yargıtay İçtihatları Birleştirme Büyük Genel Kurulu Kararı ile

“Evlilik birliği devam ederken eşlerden biri ile evli olduğunu bilerek birlikte olan 3.kişiye karşı diğer eşin manevi tazminat isteminde bulunamayacaktır. “ şeklinde kararına varıldı.

Yargıtay İçtihatları Birleştirme Büyük Genel Kurulu’nun 06.07.2018 tarih ve E: 2017/5, K: 2018/7 nolu kararı 08.12.2018 gün ve 30619 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İLGİLİ KARAR

link: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181208-24.pdf

Eşinin sevgilisinden tazminat kazandı

Eşin sevgilisinden tazminat alabilir miyim?

Yargıtay İçtihatları Birleştirme Büyük Genel Kurulu kararına göre aldatan eşin sevgilisinden tazminat alınamayacağına hükmedilmiştir.

Eşimin sevgilisine dava açabilir miyim?

Aldatan eşin sevgilisine karşı tazminat davası açılabilinecekse de bu dava kabul edilmeyecek ve yargılama gideri ödenmesi zorunda kalınabilecektir. Ancak aldatan eş bir yakınınızsa ya da tanışıklığınız varsa durum farklıdır. Bunun için iletişime geçebilirsiniz.

Eşimin sevgilisini şikayet edebilir miyim?

Bilindiği üzere zina Türk Ceza Kanunu’na göre bir suç sayılmamaktadır. Ayrıca evli biriyle cinsel ilişkiye girmenin de hukuk sistemimizde cezai bir karşılığı yoktur. Dolayısıyla aldatan eşin sevgilisine karşı şikayette bulunabileceğiniz bir durum bulunmamaktadır.

Aldatan eşin sevgilisine tazminat davası dilekçesi

Aldatan eşin sevgilisine karşı tazminat davası açılsa da mahkemece kabul edilmeyeceğini yukarıda açıkladık. Dolayısıyla buradan bir dilekçe örneği paylaşmanın da bir faydası olmayacaktır.

Aldatan eşin sevgilisine tazminat 2023

Aldatan eşin sevgilisine karşı, yazıyı yayınladığımız tarih itibariyle bir tazminat alınması söz konusu değildir. Ancak bu durumun değişmesi halinde konuyu tekrar ele alacağız.

ARENA HUKUK

Hukuk büromuz Küçükçekmece Halkalı ’da yer almaktadır. Bundan dolayı Küçükçekmece avukat hizmetlerimizi bu bölgede daha çok vermekteyiz. Bunun yanında Küçükçekmece Atakent, Halkalı, Altınşehir, Yarımburgaz, Sefaköy, Cennet, İkitelli, Başakşehir, Küçükçekmece İstasyon, Bağcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir Bahçeşehir bölgelerinde de hizmetlerimizi yoğun şekilde icra ediyoruz.

Detaylı bilgi için avukatlarımıza soru sorabilirsiniz.

Kadın boşanma avukatı talebinizi iletebilirsiniz.

Arena Hukuk Danışmanlık Arabuluculuk Ofisi

İletişim: 0212 706 90 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir