Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?

Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?

Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?

Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?

Evlilik mallarının paylaştırılması esnasında her ne kadar yarı yarıya kuralı gözetilse de, aldatılmanın ispatı neticesinde hakimin malları daha farklı bir şekilde paylaştırması söz konusu olmaktadır.

1. Aldatılan Kadın Daha Fazla Mal Alacaktır

Başka bir deyişle aldatılmanın ispatı halinde duruma göre genellikle malların paylaştırılması yarı yarıya yapılmaz. Örnek vererek açıklamaya çalışacağım. Diyelim ki evlilik malı olarak sadece bir ev var. Boşanma davasında da aldatılma ispat edildi. Aldatılmanın ispat edilmesiyle birlikte malların paylaşımı yarı yarıya yapılmayacaktır, diyelim ki hakim malların yüzde sekseninin kadının olmasına karar verdi. Eğer kadın evin kendisine bırakılmasında üstün bir yarar gösterebilirse evin kendisinde kalmasını talep edebilir.

2.Üstün Yarar Varsa Boşanmada Ev Kadına Verilir

Üstün yarara örnek olarak evin çocukların sosyal hayatına uygun olması, kadının çocuklarla yaşamaya devam ederek kiralık eve gitmesi erkeğe göre daha zor olacağı gibi hususlar gösterilebilir. Devamında da eğer ev alınırken düğün altınları kullanıldıysa kadının ev üzerindeki hakkı da artacaktır. Bilindiği üzere düğün takıları kadının kişisel malı sayılır. Eğer ev alınması esnasında bunlar kullanıldıysa kadının ev üzerindeki hakkı daha da artacaktır.

Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?
Aldatılan Kadın Evi Alabilir Mi?

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Selda Toprak boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz.

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir