Babanın çocuğu kaçırması 2023 yeni uygulama

Babanın çocuğu kaçırması

Babanın çocuğu kaçırması 2023 yeni uygulama, babanın çocuğu anneye göstermemesi halinde 4 ağustos 2022 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre Adli Destek Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurularak çocukla kişisel ilişki kurulması talep edilecektir.

Mahkeme kararı olmadan başvuru yapılmaz

Başvuru için mutlaka çocukla kişisel ilişki kurulmasına dair bir mahkeme kararının sunulması gerekmektedir. Evlilik devam ederken böyle bir mahkeme kararı olmadığı için bu şekildeki başvurular kabul edilmeyecektir.

Çocuğu göstermeme cezası 3 ay hapis

Çocuğu göstermemenin cezası 3 ay hapistir. Ancak bu şekilde 3 ay tazyik hapsi cezasının oluşabilmesi içn önce Adli Destek Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurulmuş olması yine de çocuğun gösterilmiyor olması ve şikayet edilmesi gerekir. Şikayet 1 ay içerisinde yapılmalıdır. Şikayetten vazgeçilmesiyle cezanın infazı duracaktır.

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz.

Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Babanın çocuğu kaçırması 2023 yeni uygulama
Babanın çocuğu kaçırması 2023 yeni uygulama

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Selda Toprak boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz.

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir