Boşanma 1 Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Olur Mu?

Boşanma 1 Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Olur Mu

Bilindiği üzere boşanmaya karar veren eşler anlaşmalı olarak tek celsede boşanabilmektedirler. 1 yıl dolmadan anlaşmalı boşanma kanunen mümkün değildir. Ancak 1 yıl dolmadan boşanma eğer taraflar tam mutabakat halindeyse bir taraf dava açarak, diğer taraf da davayı kabul ederek boşanma yine tek celsede sağlanabilecektir.

Bir Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

Bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanma belirttiğimiz üzere mümkün değildir. Bir yıl dolmadan boşanma ancak çekişmeli boşanma davası açılarak gerçekleştirilebilir. Yine de taraflardan birinin dava açarak, diğerinin davayı kabul ederek bir yıl dolmadan davanın sona ermesi mümkün olabilir.

Bir Yıl Dolmadan Tek Celsede Boşanma

Bir yıl dolmadan evliliklerde, eğer taraflardan biri dava açar, diğeri de davayı kabul ederse tek celsede boşanma mümkün olabilir.

Boşanma 1 Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Olur Mu?

Yukarıda da açıklandığı üzere bir yıl dolmadan bir tarafın dava açması ve diğer tarafın da açılan davayı kabul etmesi ile çekişmeli olarak açılan boşanma davası esasa ilişkin ilk duruşmada sona erebilir.

En hızlı boşanma nasıl olur?

En hızlı boşanma anlaşmalı boşanma ile mümkündür. Ancak anlaşmalı boşanma dava dilekçesinin ve anlaşmalı boşanma protokolünün mahkemeye sunulması, ardından davanın görülmesi, ardından kararın taraflara tebliğ edilmesi, ardından davanın kesinleşme şerhinin alınması şeklinde bir çok farklı süreci içinde barındırır. Avukatsız olarak anlaşmalı boşanmanın sağlanması halinde bu süreçler aylar sürecektir. Boşanma avukatı bu süreleri en aza indirerek, birkaç gün içerisinde bütün hukuki işlemleri tamamlayabilir.

Evlilikte Bir Yıl Dolmadan En Hızlı Boşanma

Evlilikte bir yıl dolmadan en hızlı boşanma bir tarafın çekişmeli boşanma davası açması ve diğer tarafın da açılan davayı kabul etmesi ile mümkün olacaktır. Aksi halde çekişmeli boşanma davaları ilk derece mahkemesinde birkaç yıl, itiraz olması halinde üst mahkemede bir iki yıl kadar sürmekte, toplamda beş altı yıla kadar devam edebilmektedir.

Boşanma 1 Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Olur Mu?
Boşanma 1 Yıl Dolmadan Anlaşmalı Boşanma Olur Mu?

İstanbul Boşanma Avukatı

Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Dilan Nur KANDIRAN boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Bilgi için: 0212 706 90 30

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

One Comment

  1. ebru türkkan develi dedi ki:

    1 yıl dolmadan anlaşmalı boşanmak mümkün mü yani?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir