Boşanma avukatı tutmak

arena hukuk boşanma davası

Boşanma avukatı tutmak, oldukça zor bir dönem olan boşanma sürecinde hukuki kaygılarınızın azalmasına neden olacaktır. Zihninizi meşgul eden “Boşanmadan sürecinde hak kaybına uğrayacak mıyım?” sorusu tek başına sizi tüketmeye yeterli olacaktır.

Doğru avukatı seçmezsem ne olur?

Boşanma aşamasında kişilerdeki en yoğun kaygı kaynağı “Doğru avukatı seçmezsem ne olur?” sorusudur. Boşanma avukatı lehinize hukuki sonuçlar elde edebilmesinin yanında psikolojik olarak da hukuki sorumluluğu üstüne alarak boşanma aşamasındaki kişilerde kaygının azalmasını amaçlamalıdır.

BOŞANMA AVUKATI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM? Yazımızı mutlaka inceleyiniz.

Boşanma sürecinde hak kaybına uğrar mıyım?

Boşanma sürecinde hak kaybına uğramaktan korkulsa da, mahkemenin dikkate alacağı lehinize hususlara odaklanılmalıdır. Hukuki açıdan önemli olaylara odaklanmanızın ardından elinizden başkaca bir şey gelmez. Dolayısıyla elinizden geleni yaptıysanız artık rahat bir nefes alın. Yargıya güvenmekten başka seçeneğimiz yoktur.

Boşanma sürecinde hakkımı savunabilecek miyim?

Mutlaka herkes kendini haklı görür ve kusurlarımızı dahi haklı çıkarabilecek nedenler bulabiliriz. Aynı durum karşı taraf için de geçerlidir. Boşanmaya sebep olan dava konusu olaylar karşısındaki durumumuz mahkemeye iyi açıklanmalıdır.

Doğru boşanma avukatı seçmenin psikolojiye etkisi

Hukuki sorumluluğu üzerine alan boşanma avukatınız dava sürecinde kaygınızın azalmasına neden olacaktır.

Boşanma avukatı ile iletişimin önemi

Boşanma sürecinde aklınızda yüzlerce soru belirir. Avukatınız ile görüşmenizden beş dakika sonra dahi zihninizde tam olarak netleşmemiş olaylar olabilir. Avukatınızı her aradığınızda iş yoğunluğu nedeniyle ulaşamamanız durumları da çok olağandır. Yine de aklınıza takılanları açıkça sorabileceğiniz, iletişim kurabileceğiniz avukatlarla çalışmak psikolojik olarak rahatlamanıza neden olacaktır.

Boşanma avukatının yönlendirmeleri

İyi ve tecrübeli boşanma avukatı öngörülüdür. Durumunuz hakkında sizi bilgilendirerek, hukuki sonuçlardan sizi haberdar ederek sizi yönlendirecektir.

Boşama avukatından neler beklemeliyim?

Boşanma avukatının içinde bulunduğunuz duygusal durumdan sizi uzaklaştırarak, menfaatlerinize odaklaştırmasını beklemeniz gerekir.

Boşanma avukatından neler beklemem gereksizdir?

Boşanma avukatı sizin günlüğünüz değildir. Gereksiz detaylarla boşanma avukatınızı meşgul etmemeniz gerekir.  Bir olayı incelerken hukuki açıdan önemli olaylara odaklanması gerekir. Ayrıca kararı hakim verir, aleyhe sonuçlardan avukatı sorumlu tutamazsınız.

Boşanma avukatı ücreti

Boşanma davaları çok emek isteyen davalardır. Dolayısıyla az ücret ödeyerek çok iyi bir hizmet almanız pek mümkün değildir. Boşanma avukatı sadece sizi dinlerken zaman harcamaz, anlattıklarınızın hukuki karşılıklarının oluşturulması, hukuk diline çevrilmesi, benzer durumlar için içtihat araştırmalarının yapılması gibi uzun süreçler alan görevleri vardır. Takdir edersiniz ki size boşanma davası için oldukça fazla zaman ayrılması gerekir. Dolayısıyla boşanma dava ücretleri diğer davalara göre daha yüksek olacaktır.

En ucuz boşanma avukat ücreti

En ucuz boşanma avukat ücretine odaklanmak yerine boşanma avukatınızın yeterliliğinden emin olmanızı öneririz. Bilindiği üzere boşanma davalarında maddi ve manevi tazminatların yanı sıra evlilik mallarının tasfiyesi aşamasında da ciddi hak kayıpları oluşabilmektedir. Boşanma davalarında süre kaçırılması gibi durumlarda telafisi mümkün olmayan sonuçlar oluşacaktır. Maddi hak kayıplarınız avukatlık ücretinden çok daha fazla olabilir.

Boşanma avukatı tutmak
Boşanma avukatı tutmak

İstanbul boşanma avukatı

Küçükçekmece boşanma avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Avukat Cem AKYAZI aynı zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı arabulucudur, boşanma davalarınızda tecrübeleriyle yanınızda olacaktır.
Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz

Arena Hukuk Bürosu

Bilgi için : 0212 706 90 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir