Eşim Yurtdışında Boşanmak İstiyorum

Eşim yurtdışında boşanmak istiyorum, eşinizin yurt dışında olması durumunda boşanma süreci çok uzayacaktır ancak boşanmanın sağlanması mümkündür.

Eşinizin yurt dışında olması durumunda boşanmanın nasıl sağlanacağı ve boşanma sebebi olarak kusur anlamında nasıl değerlendirildiği konusunu bu yazımızda sizler için değerlendirdik.

Boşanma davalarında da tıpkı diğer davalar gibi boşanma dava dilekçesinin karşı tarafa tebliğ olması gerekmektedir. Adresi olmayan birine tebligat yapılması boşanma davalarında süreci oldukça fazla uzatır ve maliyetli hale getirir.

Boşanma davasında davanın başlamasından kararın taraflara tebliğ edilmesine kadar karşı tarafa tebligatların yapılması gerekir. Karşı tarafın adresinin olmaması halinde ilanen tebligat yapılması gerekmektedir. Tebligatın ilanen yapılması halinde belirli prosedürler çerçevesinde tebligat, muhatabına yapılmış sayılır. uygulamada çok uzun süre bu süreçler düşünüldüğünde yurt dışında yaşayan eşinizden boşanmanız imkansız olmasa da epey uzun süreler alabilir. Bu sebeple zorlu ve karmaşık hukuki süreçlerin içerisinde kalıp hak kayıpları yaşamamak için avukattan hukuki destek almanızı tavsiye ederiz.

Eşlerden birinin yurt dışında yaşıyor olması, evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebine bağlı boşanmanın gerçekleşmesi için yeterli bir sebeptir.

meydan halkalı avukat
Küçükçekmece Halkalı Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Dilan Nur KANDIRAN boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz.

Arena Hukuk Bürosu

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

3 Comments

  1. Zeliha Çelim dedi ki:

    Ben 7 yıldır yurt dışında yaşıyorum. Türkiye de görücü usulü ile evlendim. Türkiye de yaşamak gibi bir düşüncem de yok artık ve burada 2 çocuğum var. En hızlı şekilde nasıl boşanabilirim ?

  2. Mehmet Salih dedi ki:

    Eşimle Almanya’da yaşıyoruz Türkiye’de evliyiz boşanmak için ne yapmalıyım?

  3. Selma Gök dedi ki:

    Eşimle yurtdışında ( Almanya ) anlaşmalı boşanmak istiyorum en hızlı şekilde nasıl olur?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir