En hızlı boşanma Nasıl gerçekleşir? Boşanma Avukatı

çekişmeli boşanma avukatı tavsiyeleri

En hızlı boşanma avukatı, boşanma davaları en hızlı olarak bir hafta kadar bir sürede tüm hukuki aşamaları tamamlanarak sona erdirilebilmektedir.

Bahsedilen süre anlaşmalı boşanmalar için geçerlidir.

Sürenin tam olarak anlaşılabilmesi için anlaşmalı boşanma dava süreci ve çekişmeli boşanma dava süreci aşağıda açıklanmıştır.

1. En hızlı anlaşmalı boşanma avukatı

En hızlı boşanma anlaşmalı boşanma olup eşlerin evliliğin bitirilmesine ilişkin hukuki sonuçların tamamında anlaşmış olmaları şartı aranır ve bir haftada bütün işlemler tamamlanabilir.

1.1 Anlaşmalı boşanma dava süreci

1.1.1 Evrakların hazırlanması

Dava dilekçesi ve boşanma şartlarını içeren protokolün hazırlanmasının ardından dava açılacaktır. Bu evrakların hazırlanması ofisimizde birkaç saatte tamamlanmaktadır.

1.1.2 Duruşma günü alınması

Normal şartlarda aile mahkemeleri dava gününü birkaç ay sonrasına verirler. Ancak aciliyet gerekçeleri ile birlikte mahkemeye bildirilirse bir hafta içerisinde davanın görülmesi talep edilebilir. Böylelikle dava açılmasının ardından birkaç gün içerisinde duruşma görülebilir.

1.1.3 Duruşmanın ardından gerekçeli kararın yazılması

Duruşmada boşanmaya karar verilmesi yeterli değildir. Boşanmanın kesinleşmesi için hakimin gerekçeli kararı yazması da beklenmek zorundadır. Normal şartlarda bir ay gibi bir sürede gerekçeli karar yazılacağı gibi uygulamada hakimin iş yüküne göre aynı gün dahi gerekçeli kararın yazıldığı görülebilmektedir.

1.1.4 Boşanma kararının kesinleştirilmesi

Gerekçeli kararın yazılmasının ardından karar taraflara posta yoluyla tebliğe çıkartılır. Ancak taraflar mahkeme kalemine giderek gerekçeli kararı elden tebliğ alabilirler. Bu şekilde ilerlenmesi süreyi kısaltacaktır. Gerekçeli kararın elden alınmasının ardından karara itiraz edilmeyeceğine dair bir dilekçe sunularak boşanma kararının kesinleştirilmesi istenerek sürenin uzamaması sağlanabilir. Kararın kesinleşmesinin ardından evlilik hukuken sona ermiş olacaktır.

2. En hızlı çekişmeli boşanma avukatı

Çekişmeli boşanma davaları birkaç seneye kadar sürebilmekte, kararın üst mahkemeye taşınması ile birlikte bu sen birkaç sene daha uzayabilmektedir. Çekişmeli boşanma davaları uygulamada:

-Dilekçe aşamasının tamamlanması(2-5 ay)

-İlk duruşmanın görülmesi (2-5 ay)

-Esas duruşmalarının tamamlanması (Tanık sayısına göre değişecektir, örneğin iki taraftan toplam 10 tanık dinlenmesi 4-5 duruşma daha görülmesi demektir, her duruşma tarihi arasında 2-3 ay olmaktadır.)

-Kararın kesinleşmesi (ilk yargılamanın ardından itiraz edilmesi halinde karar istinaf incelemesine gidecek, iki seneye kadar daha fazla sürebilecek bir aşamaya geçilecektir.)

En hızlı boşanma avukatı

3. En hızlı boşanma avukatı

En hızlı boşanma avukatı dava sürecine hakim, tecrübeli avukatlardır. Davanın daha çabuk sonuçlanabilmesi için dava aşamalarının daha kısa sürelerde tamamlanmasını sağlayabilir. Anlaşmalı boşanmalarda yukarıda anlatıldığı üzere aşamaları bir hafta, on günlük sürelerde tamamlanması için sizi yönlendirecektir.

4. En hızlı boşanma ne kadar sürer?

En hızlı boşanma anlaşmalı boşanmadır, durumun şartlarına bağlı olarak bir hafta gibi bir sürede bütün aşamaların tamamlanmasına uygulamada rastlanabilmektedir.

Aşağıda yer alan yazılarımızı inceleyerek boşanma davaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

BOŞANMA DAVASI AÇMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

BOŞANMA DİLEKÇESİNDE NELER YER ALMALIDIR.

AVUKATSIZ BOŞANMA DAVASI NASIL AÇILIR?

BOŞANMA AVUKATI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

ANLAŞMALI BOŞANMA

BOŞANMA DAVASI

İstanbul Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

İstanbul boşanma avukatı arayışlarınızda müvekkil yorumlarımıza göz atmanızı öneririz. Avrupa yakası boşanma avukatı olarak tavsiye edilen en iyi boşanma avukatı olarak yorumlarımızı inceleyiniz. Görüşmeye gelerek kafanızdaki soru işaretlerini kaldırabilirsiniz.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Arena Hukuk Bürosu

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir