Tarlama elektrik direği diktiler ne yapabilirim?

Tarlanıza elektrik direği dikildiyse tazminat hakkınız doğacaktır. Ayrıca müdahalenin engellenmesini de talep edebilirsiniz. İdari işlemler her zaman kanuna uygun şekilde ilerlemez. Normal şartlarda kamulaştırma yapılarak, bedeli ödenerek yapılması gereken işlemlerdir. Süreç uzayacağı için bu şekilde uygulamalarla karşılaşılmaktadır.

Acele kamulaştırma şeklinde tarlanıza irtifa hakkı tesis edilebilir. Bu halde de kamulaştırma bedelinin daha yüksek olarak alınması mümkündür. Şunu ifade edelim, acele kamulaştırma farklı bir süreçtir çünkü kamulaştırma bedeli peşin olarak ödenmesi gerekir. Acele kamulaştırmaya ilişkin yazımıza mutlaka göz atın.

Tarlaya dikilen elektrik direği için ne yapabiliriz?

Tarlasına elektrik direği dikilen mal sahibi men-i müdehale ya da el atmanın önelenmesi davası açabileceği gibi, kamulaştırmasız el atmaya yönelik tazminat istemiyle dava da açar. Her iki durumda da mutlaka dava açmalıdır. Mutlaka bu konuda deneyimli bir avukat ile çalışmalıdır.

Tarlaya dikilen elektrik direği için avukat tutmak zorunda mıyım?

Müdahalenin menni ya da tazminat sadece dava açarak talep konusu olur. Mutlaka konusunda uzman bir avukatla çalışmanız önemlidir. Ayrıca bu davalara bakan avukatın sizin bulunduğunuz ilde çalışıyor olması gerekmez. Türkiye’nin birçok ilinde benzer şekilde neticelendirdiğimiz davalar vardır.

Tarlaya dikilen elektrik direği için avukat masrafı ne kadar olur?

Avukatlık ücreti avukatınızla aranızda olan anlaşmaya bağlıdır. Avukatlık ücretini dava sonunda alacağınız bedel üzerinden ödeme imkanı da vardır.

KAMULAŞTIRMA KANUNU

ACELE KAMULAŞTIRMA SONRASI NE YAPMALIYIM?

Gayrimenkul davaları ayrı bir uzmanlık gerektirir. Kamulaştırma davaları ise alacak miktarının değişme ihtimali yüksek olan davalardır. Kamulaştırma ve gayrimenkul davalarınızda etkili temsil edilmenizi çok önemlidir. Hak kayıplarına uğramamak ve alacağınıza daha hızlı kavuşmak ancak etkili bir temsil, deneyimli ve güvenilir bir avukat ile mümkündür.

One Comment

  1. erhan dedi ki:

    silivride arsama elektrik direği konmuş artık bedavaya versem almazlar. halkalıda yeriniz sanırım en kısa zamanda geleceğim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir