Sahte İcra Takibi Mesajları? Hakkımda İcra Takibi Başlatılmış mı? Ne Yapabilirim?

Hakkımda İcra Takibi Başlatıldı mı?

Son dönemlerde vatandaşların telefonlarına bilinmeyen numaralardan SMS olarak “Hakkınızda …. TL tutarında icra takibi başlatılmıştır. Ödememeniz halinde haciz işlemleri başlatılacaktır. TR……………. Numaralı hesaba acil ödeme yapmanız gerekmektedir. “şeklinde yahut “Hakkınızda tazminat davası açılacak olup ödenmediği takdirde icra takibi başlatılacaktır.  . Eğer uzlaşma sağlanırsa …..TL karşılığında iptali sağlanıp kapanacaktır. …hukuk Bürosu. Acil bu numaraya dönüş yapınız.” şeklinde mesajlar gönderilmektedir.

Sahte-İcra-Takibi-Mesaj
Sahte-İcra-Takibi-Mesaj

Vatandaşlar bu tarz mesajların gerçekten bir hukuk bürosu tarafından gönderildiğini anlayamamakta ve endişeye kapılmaktadır. Korku ve telaş halinde bu numaraları arayarak mesajda belirtilen IBAN adreslerine para gönderilmektedir.

Öncelikle bu şekilde gelen mesajların bir avukat tarafından incelenmesi, hukuki değerlendirilmesinin yapılması gerekmektedir. Durumu anlamadan bir yorum yapmak imkansızdır. Danışma ücreti için bilgi alınız: 0532 263 86 59

İcra takibi dolandırıcılık mı?

Bu tarz bir borcunuz olmadığına eminseniz bir dolandırıcılıkla karşı karşıya olabilirsiniz. Mutlaka hukuki destek almanızı öneririz.

Eğer telefonunuza bu şekilde bilinmeyen numaralardan SMS geldiyse yahut bilinmeyen numaralardan arandıysanız bunun gerçek olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir. Durumu anlamadan bir yorum yapmak imkansızdır.

Danışma ücreti için bilgi alınız: 0532 263 86 59

Dosyalarınızı incelememiz ve dolandırıcılık olup olmadığını anlamamız gerekir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hukuki destek almanız gerekir.

Dolandırıldım Ne Yapabilirim?

Eğer bu şekilde mesaja inanarak para gönderdiyseniz karakola ya da savcılığa başvurarak dolandırıldığınıza dair şikâyette bulunabilirsiniz.

Hakkımda İcra Takibi Başlatılmış Ne Yapabilirim?

Eğer size de böyle bir mesaj geldiyse öncelikle hukuki desteğe ihtiyacınız olduğunu söylemek doğru olacaktır, aksi halde haciz işlemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu gibi mesajlar çoğu vatandaşa gelmektedir. Eğer konuda hakkınızda gerçekten icra takibi olup olmadığını sorgulamak için bizlerden hukuki danışmanlık alabilirsiniz.

Danışma ücreti için bilgi alınız: 0532 263 86 59

Diğer yazılarımız okumanızı öneririz:

Küçükçekmece Avukat Kadromuz

Hakkımda İcra Takibi Başlatılmış mı?
Hakkımda İcra Takibi Başlatılmış mı?

Bilgi için:  0212 706 90 30

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir