Anlaşmalı boşanma davaları

anlaşmalı boşanma avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları “tek celsede boşanma” olarak halk arasında tanımlanan davalardır.

Anlaşmalı boşanmanın tarafların hak kaybına meydan vermeden sona erebilmesi için mutlaka bir avukat aracılığıyla gerçekleştirilmesi önemlidir.

Anlaşmalı boşanma davaları ne kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma davaları tüm süreçleri iyi takip edilmesiyle bir hafta gibi bir sürede tüm aşamalarıyla sona erdirilebilmektedir. Ancak burada tüm aşamalardan bahsedilmektedir. Başka bir deyişle anlaşmalı boşanma sadece duruşmaya katılmakla sona ermez. İlk dava sonrası gerekçeli kararın yazılması, karara itiraz sürelerinin tamamlanması, kararın kesinleştirilmesi gibi aşamalar da vardır. İyi takip edilmeyen anlaşmalı boşanma davaları hukuki varlığını ancak 4-5 ay gibi bir süre sonra sağlayabilir.

Anlaşmalı boşanma davaları ücret ne kadar?

Anlaşmalı boşanma davaları ücret açısından boşanma avukatı ile olan anlaşmanıza bağlıdır. Fiyat anlamında detaylı bilgi için boşanma avukatınız ile yüz yüze görüşme gerçekleştirmenizi öneririz.

Anlaşmalı boşanma davaları
Anlaşmalı boşanma davaları

Anlaşmalı boşanma davaları şartları nelerdir?

Anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için, çocuk varsa velayet, eşya paylaşımı, nafaka miktarı, mal paylaşımı hususlarında tarafların tam bir anlaşmaya varmış olmaları aranır. Ayrıca evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gerekir.

Avukat Cem Akyazı, Avukat Mücahit Ahmet Tumbul boşanma davalarındaki tecrübeleriyle size güçlü bir temsil sunacaktır.

İLETİŞİM: 0212 706 90 30

Aşağıda yer alan yazılarımızı okumanızı öneririz.

One Comment

  1. Zeynep Günsu dedi ki:

    2 yıllık evlilikten sonra eşim ayrılmak istiyorum dedi. Ben de tamam dedim hala neden ayrıldığımı tam olarak bilmiyorum. Anlaşmalı boşanma için neler tavsiye edersiniz yardımcı olur musunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir