ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

Çekişmeli boşanma avukatı olarak, çekişmeli boşanma davaları evliliğin hukuki olarak sonlandırılmasında tarafların tam bir anlaşma içerisinde olmaması halinde boşanma davaları çekişmeli olarak görülür.

Çekişmeli boşanma davaları bir çok sebebe dayanarak açılmaktadır.

İyi bir çekişmeli boşanma avukatı size sorular sorarak belki de evliliğinizde yaşadığınız ve sizin hiç aklınıza gelmeyen fakat hukuki açıdan önemli olayları ortaya çıkarabilir.

Çekişmeli boşanma avukatı boşanma sebeplerinden size en uygun olanını tespit edecektir.

Çekişmeli boşanma avukatı dava dilekçesini oluştururken bir çok hususu göz önünde bulundurmalıdır.

Çekişmeli boşanma avukatının göz önünde bulundurduğu hususları ve detayları aşağıda yer alan yazımızdan inceleyebilirsiniz.

BOŞANMA DİLEKÇESİNDE NELER YER ALMALIDIR?

Boşanma davaları bir çok sebebe dayanarak açılabilmektedir.

Genel olarak Türk Medeni Kanunu’nda yer aldığı haliyle kapsamlı olarak bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

BOŞANMA DAVASI

Çekişmeli boşanma davalarında eşlerin kusurları yarışır. Başka bir deyişle daha az kusurlu olan eşin avantajları olacaktır. Çekişmeli boşanma avukatı karşı tarafın kanunen kusurlu bulunacağı bütün hususları tespit ederek dava konusu edecektir.

Boşanma davası açmadan önce fikir sahibi olmanız için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

BOŞANMA DAVASI AÇMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Boşanma davaları öncesinde, boşanma kararı almış taraf genellikle mal paylaşımını öngörerek mal kaçırma niyetiyle hareket edebilmektedir. Böyle durumlarda evlilik birliği içinde edinilmiş mallara tedbir konulması mahkemeden istenebilir.

BOŞANMA ÖNCESİ MALLARA TEDBİR

Çekişmeli boşanma avukatı birçok özelliği bir arada bulundurmalıdır, sadece tecrübeli bir avukatla ilerlemek boşanma sürecinin başarılı ve avantajlı bir şekilde sonlanabilmesi için yeterli olmayabilir. Aşağıda yer alan yazımızı okuyarak çekişmeli boşanma avukatında olması gereken özellikleri inceleyebilirsiniz.

BOŞANMA AVUKATI TAVSİYE

Çekişmeli boşanma avukatı olarak internet ve forumlarda en çok tavsiye edilen çekişmeli boşanma avukatı olmamızın nedeni ağırlıklı olarak boşanma davaları üzerine çalışmamızdır.

Çekişmeli boşanma avukatı boşanma sürecinde psikolojik şiddetten korunmanızı amaçlar. Psikolojik şiddet boşanma dava sürecinde en büyük yıpratıcı nedendir. Çekişmeli boşanma avukatı olarak boşanmada psikolojik şiddet yaımızı okumanızı öneririz.

BOŞANMA DAVALARINDA PSİKOLOJİK ŞİDDET NEDİR?

Evliliğin sona ermesi aşamasında en çok karşılaşılan hususlardan biri de eşlerin birbirlerine karşı hoş olmayan söylemleridir. Eşler arasında uyuşmazlık meydana çıktıkça hakaret ve tehdit gibi durumlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Böyle durumlarda mutlaka delil toplanması gerekir. Çekişmeli boşanma avukatı delil toplama noktasında sizi bilgilendirecektir. Hakaret nedeniyle çekişmeli boşanma davaları hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

HAKARET NEDENİYLE BOŞANMA DAVASI AÇMAK

Çekişmeli boşanma avukatı ücreti de müvekkillerce merak edilen diğer bir husustur. Çekişmeli boşanma avukatı ücretleri değişiklik göstermektedir. Anlaşma sağlayacağınız çekişmeli boşanma avukatı ile müzakere edebileceğiniz bir konudur. Çekişmeli boşanma avukatı ücretleri ve boşanma davaları avukat ücreti için aşağıda yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz.

BOŞANMA DAVASI AVUKATLIK ÜCRETİ-2023

Bazı durumlarda çekişmeli boşanma davaları tarafların anlaşmaları ile sonuçlanabilir. Çekişmeli boşanma avukatı tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak, dava sonucu elde edilebilecek sonuçlar hakkında gerçeklik testi uygulayarak, çekişmeli olarak başlayan boşanma dava sürecini anlaşmalı boşanmaya çevirebilir. Uygulamada çekişmeli boşanma avukatı olarak başladığımız bir çok boşanma sürecini anlaşmalı boşanma şeklinde sonlandırdığımız olmaktadır. Anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için aşağıda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

ANLAŞMALI BOŞANMA ŞARTLARI

Nafaka konusu yine çekişmeli boşanma avukatı olarak çok soru aldığımız konulardan biridir. Nafakanın miktarı ailenin maddi alışkanlıkları ve gelirlerine göre belirlenir. Aşağıda yer alan yazımızdan nafaka türlerine ilişkin bilgi alabilirsiniz.

NAFAKA NEDİR? NAFAKA TÜRLERİ NELERDİR?

Nafakanın ne kadar olacağına ilişkin çekişmeli boşanma avukatı olarak cevap vermek zorunda kaldığımız sorularla karşılaşmaktayız. Ailenin gelir düzeyi ve maddi alışkanlıkları nafakanın belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır ve nafaka aile mahkemesi hakiminin takdirinde olarak belirlenmektedir. Dolaysıyla her olay birbirinden farklıdır. Nafaka miktarı hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz.

NAFAKA NE KADAR ?

Çekişmeli boşanma avukatı hakkında daha fazla bilgi almak için ofisimizi arayabilir, randevu alabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Avukatı
Çekişmeli Boşanma Avukatı

Telefon : 0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.