İddet Müddeti (bekleme süresi) Kaldırılması Davası

İddet Müddeti (bekleme süresi) Kaldırılması Davası, yani boşanmadan sonra kadın için bekleme süresinin kaldırılması belli bir süreye tabiidir. İddet müddeti kaldırılması davası ücreti hakkında bilgi almak için arayınız.

Boşanmanın ardından kadının tekrar evlenebilmesi için 300 günlük iddet yani bekleme süresinin geçmesi gerekir. Böylelikle doğacak bir çocuğun nesebinin sağlanması amacıyla eski kanunlardan kalan bir uygulama yeni kanunlarda da yerini almış ve halen devam etmektedir.

Boşanan kadının boşanma kararının kesinleşmesinin ardından hemen evlenmesini sağlamak amacıyla bekleme yani iddet müddetinin kaldırılması davası açılması gerekir.

Böyle bir davanın avukatsız açılması halinde aşamalarının hızlıca tamamlanması pek mümkün olmamaktadır, dolayısıyla mutlaka bir avukat yardımıyla bu davanın açılmasında yarar vardır.

Boşanma avukatı olarak internet yorumlarında tavsiye edilen avukat olmamızın temel nedeni dava süreçlerini en hızlı şekilde tamamlayabilmemizdir.

En hızlı boşanma avukatı aramalarında bu nedenle en çok aranan avukat olarak öne çıkmaktayız.

İddet süresinin kaldırılması davasında da dava dosyasının düştüğü mahkeme iş yoğunluğuna göre en hızlı şekilde hastane raporu işlemleri tamamlanarak davanız sonuçlandırılmaktadır.

İddet Müddeti (bekleme süresi) Kaldırılması Davası
İddet Müddeti (bekleme süresi) Kaldırılması Davası

AYRINTILI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ.

0212 706 90 30

İstanbul boşanma avukatı

Küçükçekmece boşanma avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Avukat Cem AKYAZI aynı zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı arabulucudur, boşanma davalarınızda tecrübeleriyle yanınızda olacaktır.
Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz

Arena Hukuk Bürosu

Bilgi için: 0212 706 90 30

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir