Boşanma Avukatları

Boşanma Avukatları

Boşanma avukatı  kadromuz anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında uzman bir kadroyla hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmet vermektedir. Bu süreç içerisinde müvekkillerimizin menfaatlerini koruyarak müvekkillerimizin bu süreci yönetiyoruz.

Boşanma avukatı olarak boşanma sürecinin iyi bir boşanma avukatı ile tamamlanması hukuki açıdan avantajlı sonuçlar elde edilmesinin yanı sıra boşanmanın yıkıcı psikolojik etkisinin hafifletilmesi açısından da oldukça önemli olduğunu belirtmeliyiz. Boşanma avukatı seçerken nelere dikkat etmeliyiz yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma davaları Aile Hukuku içerisinde yer almaktadır.

Boşanma davaları bildiğimiz gibi Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları kendi içinde ayrılmaktadır. Bunlar;

Evlilikler hayattın akışında nasıl normal ise boşanmalarda normal bir süreçtir. Uzun süre evli olmanız veya çocuklarınızın olması boşanma kararı almanızı güçleştirse de boşanma kararı alabilirsiniz. Ya da yeni evli olmanıza rağmen veya evlilik birliğini sürdürmede sorunlar yaşıyor olabilirsiniz tüm bu süreçlerde deneyimli bir avukat, bu süreçte menfaatinize en uygun şekilde sizlere seçenekler ve yollar sunmalıdır.

Boşanma kararı aldığınız zaman bu durumu eşinize bildirip görüşlerini alıp bu durumu medeni bir şekilde konuşup izlemeniz gereken yollara karar vermelisiniz. Bu aşamadan sonra dava açmadan öncede bir avukat ile görüşüp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Boşanma davalarında (anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası) neler yapılması gerektiği ve menfaatleriniz doğrultusunda Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu olarak sizlerin yanınızda oluyoruz.

Boşanma davaları türlerine göre çok yoğun geçmektedir boşanma davalarında uzmanlığımız olduğundan dolayı dava açılış ve bitiş süreçlerinde karşılaşılan süreçleri ve sorunları bildiğimiz için tecrübemize dayanarak boşanma işlemlerini olabildiğince en hızlı şekilde sonuçlandırıyoruz.

Boşanma davalarında ilk işlemler oldukça çok önemlidir çünkü dava açılma sürecinin başında yapılan işlemler davanın durumunu büyük ölçüde etkilemektedir ve dava sürecinin sonucunda yapılan hatalar geri dönülmez sonuçlar neden olmaktır.

EN İYİ BOŞANMA AVUKATI

Zaman ayırma ve iş takibi bir hukuk bürosunda en önemli kriterdir. Çalıştığınız hukuk bürosunda birden fazla avukat görev yapıyor olması en iyi boşanma avukatı olduğu anlamına gelmez  iş takibini ve göstermiş olduğu ilgi ve alaka en iyi boşanma avukatı yapar ayrıca güven avukat ile müvekkil arasında yine önemli bir unsurdur.

EN HIZLI BOŞANMA AVUKATI

Boşanma davaları en hızlı olarak bir hafta kadar bir sürede tüm hukuki aşamaları tamamlanarak sona erdirilebilmektedir.

Bahsedilen süre anlaşmalı boşanmalar için geçerlidir.

Sürenin tam olarak anlaşılabilmesi için anlaşmalı boşanma dava süreci ve çekişmeli boşanma dava süreci aşağıdaki yazımızda açıklanmıştır.

ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

BAHÇEŞEHİR ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI
ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Boşanma avukatı kadromuz anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında uzman bir kadroyla hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmet vermektedir.

Anlaşmalı boşanma esas itibariyle, çiftlerin dava açmadan önce kendi aralarına yapacakları bir protokol ile eşlerden birisinin ya da her ikisinin birlikte aile mahkemesine dilekçe vermeleri ve anlaşma sağlanan hususların yer aldığı anlaşmalı boşanma protokol metninin hâkim tarafından onaylanmasıyla nihayete eren bir süreçtir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Süreci

Evlilik birliği en az bir yıl sürmüş olması gerekir. Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi için evlilik en az 1 yıldır devam ediyor olması gerekmektedir. Bu sürenin hesaplanmasında resmi evlilik tarihi esas alınır. Bir yıl geçmeden anlaşmalı boşanma davası açılırsa davaya çekişmeli olarak devam olunacaktır. Ancak her halde bu davanın devamında anlaşmalı şekilde boşanma yapılamaz, davanın açılış tarihinde evlilik tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olması şartı aranacaktır. Görevli mahkeme ise aile mahkemeleridir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki anlaşmalı boşanma davası yazımızı okuyabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma dilekçesi aşağıdaki sayfamızda mevcuttur.

ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

BAHÇEŞEHİR ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI
ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

Boşanma avukatı kadromuz çekişmeli boşanma davalarında hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Evlilikler karmaşık yapılardır ve her evlilik birbirinden farklı durumları özelinde barındırır. Çekişmeli boşanmalar mutlaka konusunda uzman avukatlarla yürütülmesi gereken hukuki işlemlerdir. Aksi halde haklı olduğunuz halde haksız konuma düşebilecek, dava açarken dayanmadığınız gerekçeleri dava aşamasında ileri süremeyecek durumda kalmanız olasıdır.

Çekişmeli boşanma davaları birbirinden farklı nedenlere dayanmaktadır. En kapsamlı olarak bilinen neden ise eski adıyla “şiddetli geçimsizlik”, yeni adıyla “evlilik birliğinin sarsılması” nedeniyle boşanma sebebidir.

İstanbul Beylikdüzü çekişmeli boşanma dilekçelerimizin örneği aşağıdadır.

Boşanma Üzerinde Deneyimli Hukuk Büromuza Ulaşın

Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu
Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu

İstanbul avukat olarak birçok ilçede avukatlık yapmaktayız. Avukat Selda TOPRAK boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, bu davalarda önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Avukat Cem AKYAZI aynı zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı arabulucudur, boşanma davalarınızda tecrübeleriyle yanınızda olacaktır.
Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Bilgi için: 0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir