Boşanma Davası Bakan Boşanmaya Bakan Avukat

Boşanma Vekaleti Nasıl Verilir?

Boşanma davası bakan avukat boşanmaya ilişkin olarak mahkemece değerlendirilecek olayları tespit eder ve mahkeme için önemli olaylara ağırlıklı olarak yer verir. Boşanma davaları özellik bakımından çok dikkat edilmesi gereken davalardır.

Boşanmaya sebep olan olaylarda affetme

Boşanmaya sebep olan olayların üzerine evlilik birliği tekrar sağlanmışsa, eşler evliliklerine tekrar devam etmişlerse artık bir affetme söz konusu olacak ve boşanmaya sebep olabilecek olaya dayanarak boşanma davasında diğer eşe kusur yüklenemeyecektir.

Boşanmaya sebep olan olayların üzerinden uzun zaman geçmesi

Boşanmaya sebep olan olayların üzerinden uzun zaman geçmesi halinde artık bir affetmeden bahsedilebilir. Üzerinden uzun zaman geçmiş olaylara dayanarak boşanma davası açılması halinde mahkemece bu olaylar hükme esas alınamayacaktır. Dolayısıyla üzerinden beş yıl, on yıl geçmiş olayların boşanma davasında pek bir değeri kalmayacaktır. Ancak uzun yıllar boyunca devam eden kusurlu davranışlar, halen devam etmekteyse aile mahkemesi bu olayları dikkate alacaktır.

Boşanmaya sebep olan olaylarda zamanaşımı

Boşanmaya sebep olan olayların zamanaşımı süreleri vardır. Örneğin bir eşin zina yaptığının tespit edilmiş olması halinde öğrenme tarihinden itibaren 6 ay, herhalde olayın üzerinden 5 yıl geçmesiyle artık zina yapıldığı tespit edilmiş olsa bile zina nedenine dayanarak boşanma davasında bu yönde karar verilmeyecektir. Dolayısıyla eşe kusur yükleyen olayların iyi analiz edilmesi gerekir.

Önemli olayların tespit edilmesi

Boşanmaya sebep olan olayların tespit edilmesi önemlidir. Sizin boşanma davasında önemli olduğunu düşündüğünüz olaylar mahkemece hükme esas olmayabileceği gibi, yaşanmış fakat boşanma davasında önemi olmadığını düşündüğünüz olaylar mahkemece hükme esas alınabilir. Dolayısıyla boşanma avukatının evliliğinize dair iyi bir analiz yapması, aile mahkemelerinin itibar edeceği olayları tespit etmelidirler. Aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz.

Boşanma davası bakan avukat nasıl olmalıdır?

Halk arasında boşanma davası bakan avukat olarak tabir edilen ve ağırlıklı olarak boşanma davalarına bakan boşanma avukatları boşanmanın genel çerçevesine hakim oldukları için boşanma davalarında tercih edilmelidirler. Aşağıda yer alan yazımızı okumanızı öneririz.

Boşanmaya bakan avukat nafaka ve tazminat hakkında bilgi verir

Boşanmaya bakan avukatın  nafaka, maddi manevi tazminat, boşanma kapsamında uygulanabilecek tedbirler gibi konularda da sizi bilgilendirmesi gerekmektedir. Aşağıda yer alan yazımızı okumanızı öneririz.

En hızlı boşanma

En hızlı şekilde gerçekleştirilen boşanma anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanma davalarında bütün süreçleri bir hafta on gün gibi bir sürede tamamlayabilmekteyiz.

Boşanma davası bakan avukat ücreti

Boşanma davalarında avukat ücreti ve taksitli ya da peşin ödeme şekli boşanma avukatı ile yaptığınız anlaşmaya bağlı olarak belirlenecektir.

Aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz.

Boşanma davası bakan, boşanmaya bakan avukat
Boşanma davası bakan, boşanmaya bakan avukat

İstanbul Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Boşanma davalarında deneyimli avukat ekibimiz yanınızda olacaktır.

Avukat Cem AKYAZI Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıtlı uzman arabulucudur. Tarafların duygusal durumlarından uzaklaşarak menfaatlerine odaklanmalarını sağlama aşamasında yanınızda olacaktır.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesinden pedagojik formasyon eğitimi almıştır.

Avukat Mücahit Ahmet TUMBUL 10 yıldan fazla mahkeme tecrübesi ile boşanma davalarınızda hukuki danışmanlıkta bulunacaktır.

Boşanma avukat ücreti için bilgi alabilirsiniz.

Arena Hukuk Bürosu

Bilgi için:  0212 706 90 30

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir