Almanya Boşanma Avukatı

Almanya boşanma avukatı

Almanya boşanma avukatı arayan Türk vatandaşlarımız eşlerinden ayrılırken birtakım zorluklar yaşamaktadır. Her iki tarafından da boşanmak istemesi durumunda Türkiye’de bu süreci en hızlı ve en çabuk şekilde sağlamaktayız. Yurtdışında bizlere konsolosluklar tarafında ya da Türkiye’ye geldikleri zaman gün içinde noterlerden boşanma vekaletlerini alıp anlaşmalı boşanma davasını açabiliriz.

Boşanma gerçekleştikten sonra nüfus bilgileri ve soyadları kendiliğinden mahkeme tarafından değiştirilmektedir. Almanya’da yaşayan birçok Türk vatandaşlarımızın boşanma davalarını takip ederek boşanmalarını gerçekleştirdik.

Tahmini okuma süresi 4 dakika

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Anlaşmalı boşanma, boşanma davalarının bir türüdür. Bu boşanma türü en hızlı ve çabuk zamanda gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanmanın bazı şartları vardır. Öncelikle taraflar boşanma konusunda ortak bir karar ile evliliklerini sonlandırmak istemeliler. Anlaşmalı boşanma protokolü (dilekçesi) hazırlanıp taraflardan tarafından onaylanıp mahkemeye sunularak boşanma gerçekleşir.

Anlaşmalı Boşanma Şartları

1- Evliliğin anlaşmalı boşanmanın gerçekleşmesi için tarafların minimum bir yıl evli kalmak zorundalar. Bir yıldan daha az süren evliliklerde anlaşmalı boşanma davası açılmamaktadır.

2- Anlaşmalı boşanmak için taraflar (nafaka, çocuk velayeti, maddi-manevi tazminat, eşyaların paylaşımı) anlaşma sağlanırsa, hazırlayacakları bir anlaşma protokolü ve anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ile mahkemeye başvurulur. Bu protokol veya dilekçe bir boşanma avukatı tarafından hazırlanırsa geri dönülmez hak kayıpları önlenmiş olur. Bundan dolayı boşanma avukatı çok büyük bir önem arz etmektedir.

3- Anlaşmalı boşanmalarda eşlerin davaya katılmaları zorunludur. Hâkim, duruşmada tarafları tek tek dinleyerek ve anlaşmalı boşanma protokolündeki tüm şartlar konusunda anlaşıp anlaşmadıklarını taraflara soracaktır ve boşanma protokolü ile belirledikleri şartları onaylayıp onaylamadıklarını teyit edecektir.

Almanya Boşanma Avukatı
Almanya Boşanma Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanmalar çekişmeli boşanma davasından çok çok daha kısa süren davadır. “Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer?” diye soran müvekkillerimiz anlaşmalı boşanma davaları, bizim tarafımızdan birkaç gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Anlaşmalı boşanma süresini azaltan en önemli detay protokolü ve şartları sağlamaktır. Boşanma avukatı tutmanız halinde en kısa zamanda boşanmayı gerçekleştirebilmekteyiz.

Boşanma Vekaleti Nasıl Verilir?

Almanya’da boşanmak isteyen Türk vatandaşlarımız aşağıdaki şartları sağladığı zaman boşanma vekaletini verebilirler.

  1. İki (2) adet vesikalık fotoğrafınızın olması lazım en çok unutulan detay biridir.
  2. Avukatınızın T.C. bilgileri ve Vekalet Bilgilerini notere verilmelidir.
  3. Kimliğiniz (mavi kart ya da pasaport) yanınızda olmalıdır.
  4. Herhangi bir notere gidilerek özellikle boşanma vekaleti vermek istiyorum denilmelidir.

İstanbul Boşanma Avukatı – Küçükçekmece Boşanma Avukatı

Arena Hukuk Bürosu

Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu
Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu

Bilgi için:  0212 706 90 30

Whatsapp +90 532 263 86 59 

Telefon+90 532 263 86 59

Diğer yazılarımızı okumanızı öneririz.

Boşanma davasıyla ilgili makalemizi okumanızı öneririz.

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir