Çorlu İş Hukuku Avukatı

çorlu iş hukuku avukatı

Çorlu İş Hukuku Avukatı hizmetimizle işvereninizle veya işçilerinizle yaşadığınız tüm anlaşmazlıklarda başta Çorlu bölgesinde Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu olarak hizmet sunmaktayız.

Arena Hukuk Bürosu, Çorlu bölgesinde İş Hukuku Avukatı hizmetleri sunmaktadır ve 10 yıldan fazla bir süredir profesyonel kadrosuyla sizlerin tüm işlemlerini takip etmektedir. İş Hukuku Avukatı gibi hizmetlerde, dava sürecinde sizlere destek olmaktayız. Arena Hukuk Bürosu olarak, işimizi güven, disiplin ve şeffaflık ilkeleriyle yürütmekteyiz. Hukuki sorunların çözümü için etkili danışmanlık ve yönlendirme sağlamayı ve sorunlar çıktığında en az zararla sürecin sonlandırılmasını hedefliyoruz. İş Hukuku Avukatı hizmetlerimizde, uzlaştırma başta olmak üzere alternatif hukuki çözümleri sunmaktayız. “Geciken adalet, adalet değildir” ilkesi doğrultusunda, müvekkillerimizi korumayı ve yargı sistemini rahatlatmayı amaçlıyoruz. Profesyonellik ve sorumluluk bilinciyle hareket eden Arena Hukuk Bürosu, birçok engelin aşılacağına inanmaktadır.

ÇORLU İŞ HUKUKU AVUKATI TAVSİYE – 0532 263 86 59

İş Hukuku Avukatı olarak, danışanlarımızla sürekli iletişim halindeyiz ve olası senaryoları önceden hesaplıyoruz. Müvekkillerimize, iş hukuku süreçlerinde karşılaşabilecekleri tüm olasılıkları aktararak, onların en yüksek kazanç ve avantajı elde etmelerini sağlıyoruz. İş Hukuku Avukatı hizmetleri genellikle zorlu süreçleri içerir. Bu zorlu dönemlerde, size 7/24 destek sağlayarak danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinde en yüksek kaliteyi sunmaya çalışıyoruz.

Çorlu İŞ HUKUKU AVUKATI TAVSİYE VE DANIŞMA HİZMETLERİ

Eğer Çorlu bölgesinde İş Hukuku Avukatı hizmetlerine ihtiyacınız varsa, Arena Hukuk olarak size hizmet vermekten gurur duyarız. Ne yazık ki, Çorlu ’da bu hizmeti sunabilen büro sayısı oldukça sınırlıdır. İş Hukuku Avukatı işlemleriniz için bizimle iletişime geçmek isterseniz, aşağıdaki iletişim bilgileri veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

İŞ HUKUKU NEDİR?

İş hukuku, işçi, iş, işveren gibi konuları ele alan, işçi ve işveren arasındaki ilişkiyi inceleyen ve bu konularda ortaya çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkları düzenleyen hukuk dalıdır. İş hukuku, çalışma ilişkilerini düzenleyen yasal düzenlemeleri içerir ve iş dünyasında hem işverenlerin hem de çalışanların haklarını ve yükümlülüklerini belirler ve korur.

İŞ HUKUKU UZMANI KİMDİR?

İş hukuku uzmanı, işçi ve işveren arasındaki veya Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili uyuşmazlık davalarında, iş hukukuyla ilgili anlaşmazlıkların çözümü için işçiyi veya işvereni temsil eden nitelikli bir avukattır.

İş hukuku uzmanı, iş hukuku alanında uzmanlaşmış ve bu alanda derin bir bilgi birikimine sahip olan avukattır. İş hukuku alanında yapılan düzenlemeleri, yasal mevzuatı ve mahkeme içtihatlarını yakından takip eder ve müvekillerine bu konularda danışmanlık yapar. Ayrıca, iş hukuku davalarında müvekillerini yasal süreçler boyunca temsil eder ve haklarını savunur.

NEDEN İŞ HUKUKU’NA İHTİYAÇ DUYARIZ?

Neden İş Hukuku’na ihtiyaç duyarız çünkü insanlık tarihi boyunca, geçimini sağlamak için emek veren bireyler, çalışma hayatının merkezinde yer almışlardır. Özellikle sanayi devrimiyle birlikte, sanayi tesislerinde ve fabrikalarda yüzlerce işçi, genellikle zorlu ve güvencesiz çalışma koşullarında istihdam edilmiştir. Maalesef günümüzde dahi, işçiler benzer zorluklarla karşılaşabilmektedirler.

İşçi ve işveren arasındaki bu tür uyuşmazlıkları düzenlemek ve çalışma koşullarını iyileştirmek adına, iş hukuku adı verilen hukuki bir disiplin oluşmuştur. İş hukuku, işçilerin haklarını korumayı ve işverenlerin yasal düzenlemelere uygun şekilde davranmalarını sağlamayı amaçlar.

çorlu iş hukuku avukatı
Çorlu İş Hukuku Avukatı

İŞ DAVASI TÜRLERİ NELERDİR?

İş davaları, işçi ve işveren arasında ortaya çıkabilecek çeşitli anlaşmazlıkları çözmek için açılan davalardır. İş hukuku alanında, çeşitli iş davası türleri bulunmaktadır. İş Davası Türleri:

İŞE İADE DAVALARI

İşçinin haksız bir şekilde işten çıkarılması durumunda, işçinin işe iadesini talep ettiği davalardır. İşçi, haksız yere işten çıkarıldığını iddia ederek mahkemeden işe iade kararı almayı hedefler.

İşe iade davası yazımızı okumanızı öneririz.

KIDEM TAZMİNATI DAVALARI

İşçinin iş sözleşmesinin, genellikle işverenin kusurlu davranışları veya işverenin iflası gibi nedenlerle sona erdirilmesi durumunda işçinin talep ettiği tazminat davalarıdır.

İşçi hangi hallerde kıdem tazminatı alır yazımızı okumanızı öneririz.

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI DAVALARI

İşçinin işyerinde geçirdiği bir kaza sonucu yaralanması veya meslek hastalığına yakalanması durumunda, işçinin maddi ve manevi tazminat talep ettiği davaları kapsar.

İş kazası ve meslek hastalığı davalarıyla ilgili yazılarımızı okumanızı öneririz.


İŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ DAVALARI

İşçi veya işverenin, iş sözleşmesini belirli bir nedenle feshetmesi durumunda, diğer tarafın bu feshi haksız bulması ve tazminat veya diğer haklarını talep etmesi için açılan davaları kapsamaktadır.

Çorlu iş hukuku avukatı
Çorlu iş hukuku avukatı
Çorlu işçi avukatı

İŞ MAHKEMESİ YOKSA HANGİ MAHKEME DAVAYA BAKAR ?


İş uyuşmazlıkları kural olarak iş mahkemelerinde görülmektedir. Eğer bölgede İş mahkemesi yoksa asliye hukuk mahkemelerinde bakılmaktadır.

Diğer yazılarımız:

İş Kanunu Madde 34 İşçinin Maaşının Gününde Ödenmemesi

İşe Başlatmama Tazminatı Nedir?

Boşa Geçen Süre Tazminatı

Kötü niyetli Fesih ve Yaptırımı: Kötü niyet Tazminatı

Konum Bilgimiz:

Google Haritalarımız için tıklayınız.

Çorlu avukat, Çorlu avukat bürosu, Çorlu avukatlık bürosu, Çorlu İş Hukuku Avukatı  avukat, Çorlu hukuk büroları, Çorlu hukuk ve danışmanlık, Çorlu en yakın avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir