Fatih Boşanma Avukatı 

Bahçeşehir Boşanma Avukatı 

Fatih boşanma avukatı  kadromuz anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatı olarak uzman bir kadroyla hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmet vermektedir.

FATİH BOŞANMA AVUKATIYIZ

Fatih boşanma avukatı olarak boşanma sürecinin iyi bir boşanma avukatı ile tamamlanması hukuki açıdan avantajlı sonuçlar elde edilmesinin yanı sıra boşanmanın yıkıcı psikolojik etkisinin hafifletilmesi açısından da oldukça önemli olduğunu belirtmeliyiz. Boşanma avukatı seçerken nelere dikkat etmeliyiz yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

EN İYİ FATİH BOŞANMA AVUKATI

En iyi boşanma avukatı zaman ayırma ve iş takibi bir hukuk bürosunda en önemli kriterdir. Çalıştığınız hukuk bürosunda birden fazla avukat görev yapıyor olması en iyi boşanma avukatı olduğu anlamına gelmez  iş takibini ve göstermiş olduğu ilgi ve alaka en iyi boşanma avukatı yapar ayrıca güven avukat ile müvekkil arasında yine önemli bir unsurdur.

EN HIZLI FATİH BOŞANMA AVUKATI

Boşanma davaları en hızlı olarak bir hafta kadar bir sürede tüm hukuki aşamaları tamamlanarak sona erdirilebilmektedir.

Bahsedilen süre anlaşmalı boşanmalar için geçerlidir.

Sürenin tam olarak anlaşılabilmesi için anlaşmalı boşanma dava süreci ve çekişmeli boşanma dava süreci aşağıdaki yazımızda açıklanmıştır.

FATİH ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

FATİH ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI
FATİH ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

Fatih boşanma avukatı kadromuz anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarında boşanma avukatı olarak bu uzman bir kadroyla hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmet vermektedir.

Anlaşmalı boşanma esas itibariyle, çiftlerin dava açmadan önce kendi aralarına yapacakları bir protokol ile eşlerden birisinin ya da her ikisinin birlikte aile mahkemesine dilekçe vermeleri ve anlaşma sağlanan hususların yer aldığı anlaşmalı boşanma protokol metninin hâkim tarafından onaylanmasıyla nihayete eren bir süreçtir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Süreci

Evlilik birliği en az bir yıl sürmüş olması gerekir. Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi için evlilik en az 1 yıldır devam ediyor olması gerekmektedir. Bu sürenin hesaplanmasında resmi evlilik tarihi esas alınır. Bir yıl geçmeden anlaşmalı boşanma davası açılırsa davaya çekişmeli olarak devam olunacaktır. Ancak her halde bu davanın devamında anlaşmalı şekilde boşanma yapılamaz, davanın açılış tarihinde evlilik tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olması şartı aranacaktır. Görevli mahkeme ise aile mahkemeleridir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki anlaşmalı boşanma davası yazımızı okuyabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma dilekçesi aşağıdaki sayfamızda mevcuttur.

FATİH ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

FATİH ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI
FATİH ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

Fatih boşanma avukatı kadromuz çekişmeli boşanma davalarında hukuki danışmanlık ve arabuluculuk hizmeti vermektedir.

Evlilikler karmaşık yapılardır ve her evlilik birbirinden farklı durumları özelinde barındırır. Çekişmeli boşanmalar mutlaka konusunda uzman avukatlarla yürütülmesi gereken hukuki işlemlerdir. Aksi halde haklı olduğunuz halde haksız konuma düşebilecek, dava açarken dayanmadığınız gerekçeleri dava aşamasında ileri süremeyecek durumda kalmanız olasıdır.

Çekişmeli boşanma davaları birbirinden farklı nedenlere dayanmaktadır. En kapsamlı olarak bilinen neden ise eski adıyla “şiddetli geçimsizlik”, yeni adıyla “evlilik birliğinin sarsılması” nedeniyle boşanma sebebidir.

İstanbul Fatih çekişmeli boşanma dilekçelerimizin örneği aşağıdadır.

Fatih Boşanma Avukatı için Hukuk Büromuza Ulaşın

Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu
Arena Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu

İstanbul avukat olarak birçok ilçede avukatlık yapmaktayız. Fatih boşanma avukatlarımız Avukat Selda TOPRAK boşanma davalarında pratik çözümler üretmektedir, boşanma davalarında önleyici uygulamalar hakkında deneyim sahibidir.

Fatih Boşanma Avukatı ücreti için bilgi alabilirsiniz

Bilgi için: 0212 706 90 30

Küçükçekmece Avukat – Google Haritalarımız için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir